NAUJAUSI STRAIPSNIAI

SEKITE PASKUTINES NAUJIENAS

Kai kurie žmonės galvoja, kad skelbimai su prierašu "Parduodu be tarpininkų" padeda jiems lengviau parduoti turtą...

 

Iš esmės jie yra visiškai teisūs, taip, tai tikrai padeda greičiau parduoti turtą.

Bet jeigu jūs norite parduoti tiesiog greičiau, tai yra gerai, bet jeigu jums nors kiek svarbu gauti ir kažkokią tai didesnę sumą už parduodamą turtą tuomet Jūs turite būti "pasikaustę" nes daugumoje atvejų tai tokie skelbimai, ypatingai masina perpardavinėtojus-spekuliantus, ar NT brokerius ( ieškančius turto pirkėjams pagal paieškos sutartis), kurie gali pasinaudodami Jūsų NEPATYRIMU – tikrai labai STIPRIAI numuš kainą ir jūs gausite gerokai mažiau nei pats norėjote, galvojote ar tikėjotės.

 

Žinoma būna išimčių ir tuomet „kieti“ pardavėjai, kuriems taip skubiai reikėjo pinigų lieka nepardavę turto ir neįgyvendinę kitų savo norų-planų.

 

Visi perpardavinėtojai, spekuliantai ir kiti norintys pasipelnyti ir SILPNŲJŲ PARDAVĖJŲ ieškote ieško turto pardavėju kurie skelbimuose rašo šias frazes: „Skubiai parduodu“ , „Siūlykite savo kainą“, „Galimos derybos“, „Parduodu be tarpininkų“ „Emigruoju, todėl skubiai parduodu“, „Skubiai parduodu, be tarpininkų, siūlykite savo kainą“, „Patiko butas, skambinkite dėl kainos tikrai susitarsime“ ir kitos panašios minties frazės.

Visos šios frazės reiškia puikią galimybę, nes nuo tokio žmogaus galima nuderėti tiek kiek sąžinė leidžia, o dažniausiai jiems leidžia...

 

Kai yra parduodamas ( apie 50'000-80'000 eur vertės) butas su NT brokeriais- tai visuomet visi spekuliantai ir ne tik jie puikiai žino, kad tokiu atveju daugiau kaip 2000 eur, kad ir kaip skubiai savininkas norėtų parduoti praktiškai niekuomet nenuderėsi, kad ir koks geras derybininkas tu bebūtum.

Tokiu atveju brokerio komisiniai sudarytų apie 1'500 eur, vadinasi bendra nuolaida ( pardavėjui susidarys)- 3500 Eur, bet kas dar:

 

- Paprastai NT brokeris nustato realia rinkos kaina, kuri masina realius pirkėjus;

- NT brokeriai daro patrauklų skelbimą, todėl praktiškai nedaro nuolaidų pirkėjams;

- NT brokeris, atstovi savininko kainos interesus, nes tik taip jis gaus savo honorarą;

- Padės sudaryti sutartis ir visa kita, paruoš dokumentus ir t.t.

 

Gerai žinomi atvejai kuomet savininkai butą parduoda patys, tuomet būna taip:

Pradinė kaina buto: 55’000 eur.

Skelbime buvo frazė: “Parduodama skubiai, siūlykite savo sąlygas, dėl kainos susitarsime”

Nuo buto kurį pardavinėjo už 55000 Eur – buvo nederėta 7000 eur ( 12,73% vertės), o taip pat buvo išderėta, kad pardavėjas apmokėtų notarines išlaidas ir paliktų bute visus baldus ir buitinę techniką;

Ko pasekoje butas buvo parduotas pigiau rinkos kainos, savininkams patiems reikėjo važinėti iš kito miesto tam, kad aprodyti butą, kas jiems buvo papildomos išlaidos ir nepatogumas. Ir būtent dar ir dėl to jie pardavė skubiau ir pirmam pasitaikiusiam pirkėjui, nes nenorėjo kas kart važinėti iš Klaipėdos į Vilnių buto aprodymui;

 

Taip pat patys parengė preliminarią sutartį, į kurią neįtraukė punkto dėl sutarties sudarymo termino ir baudų, neteisybių ir kitų svarbių momentų, nes labai jau skubėjo parduoti ir labai reikėjo ir kaip jie patys sako, ne tas buvo galvoje ir negalvojome, kad tai yra svarbu, negalvojome, kad gali mus taip apgauti.

Ir tai ne pasaka, o vienas iš realių atvejų.

 

Žmonės netobuli, visko tikrai nemoka niekas, kad ir koks „auksarankis“ bebūtum, todėl vienas ar kitas klaidas padaro visi ir kai kurios jų būna lemiamos.

 

Manau, kad tokių PRASTŲ sąlygų niekuomet nebūtų pavykę išderėti nei vienam pirkėjui, kad ir koks NT brokeris atstovautų buto savininką. Galbūt būtent todėl taip dažnai ir norima „apeiti“ brokerį sandorio metu, nes visi puikiai supranta, kad ne NT brokeris, o turto savininkas yra „minkštoji“ sandorio pusė, kurią galima spausti ir spausti tiek kiek spausis.

 

Kas būtų buvę jeigu turtą pardavinėtų Nt brokeris, tai:

 

- Būtų nustatyta rinkos kaina, o tuomet:

- Padarytos profesionalios nuotraukos ir aprašymas;

 

Visi pageidaujantys turtą apžiūrėti ko gero, kad galėtų būti sukviesti vienu metu į ir padarytas aukcionas ( jį gali padaryti tikrai ne bet kas);

 

Ir tokiu būdu butas būtų parduotas, greitai ir už maksimalią kainą žmogui kuris pasiūlė ne tik geriausią kainą, bet ir geriausias visas papildomas sąlygas;

 

Aš nenoriu ir nebandau šiuo rašiniu "prakišti" NT brokerių, visko būną, būna, kad ir pats žmogus paima ir parduoda kur kas geriau negu, bet koks brokeris- bet tai labiau yra atsitiktinė sėkmė, nei kažkokia kryptinga tendencija;

Šiuo postu norėjau jus paskatinti prieš "paleidžiant" turtą pardavimui tinkamai pasiruošti pardavimo procesui, nes susiruošėte parduoti ne šiaip sau ką, o tikriausiai patį brangiausią savo turtą, todėl ir pasiruošti reikia ne bet kaip, o taip kaip reikia.

Pirmiausiai tai manau, kad reikėtų pasidomėti, ką ir kokios agentūros siūlo, kokios jų sąlygos, už kiek jie (kiekvienas atskirai) gali, įsivaizduoja, kad gali parduoti Jūsų butą, namą, sklypą ar kitą turtą, kaip jie įsivaizduoja pardavimo procesą.

 

Tokiu būdu susidarysite ne tik vaizdą apie rinką, bet ir sužinosite savo turto rinkos kainą, pardavimo sąlygas ir kitą informaciją kuria pasidalins su Jumis NT brokeriai.

 

Ir tik susirinkę visas nuomones ir nesuradę tinkamo kandidato savo turto pardavimui, pradėtumėte pardavimą patys tik tinkamai tam pasiruošę:

 

- Pasidarysite gerą aprašymą;

- Profesionalias nuotraukas ( nepatingėkite pasikonsultuoti su specialistais ir jiems už tai sumokėti);

- Apsvarstyti galimą pardavimo eigą;

- Pasiruošti tinkamai psichologiškai pardavimui, aprodymui, deryboms, sandoriui;

- Susitvarkę visus dokumentus- pasitikrinę ar jums leidžiama parduoti ir ar nieko netrūksta;

 

Jeigu turtą pardavinėjate patys NEPAGAILĖKITE skirti bent 100 Eur SKELBIMŲ reklamai ir nuotraukoms, nes tikrai tiek reikės, o ypač jeigu Jūsų turto nenupirks per pirmąją savaitę;

 

P.s. Jeigu jau turtą parduodate pats ir kažkoks labai atkaklus brokeris siūlo Jums atvesti pirkėją - nebūkite …. , bent jau išklausykite jo pasiūlymo, gal jis jums pasiūlys tai ko jums ir reikia.

 

Sėkmingų Jums sandorių.

 

APIE MUS

KARŠČIAUSIOS NAUJIENOS

MES FACEBOOK

NT Patarimai

Patarimai nekilnojamojo turto pirkėjams, pardavėjams ir nuomotojams. Ką svarbu žinoti. Brokerio patarimai kaip sėkmingai įsigyti ar parduoti turtą.

Projektą sukūrė - Vilniaus Turtas

info@nt-patarimai.lt

+370-685-84631