TOP NAUJIENA

KLAUSIMAS - ATSAKYMAS

Ru

Nekilnojamojo turto rinkos sezoniškumas

Nekilnojamas turtas yra sezoninė prekė. Nors sandoriai vyksta visus metus, perkamumas yra didesnis sezono metu.

 

Kaip ir visos prekės, kurios yra sezoninės, sezono metu yra brangesnės, ne sezono metu pigesnės.

 

Kad ir koks bebūtų turtas, nepriklausomai nuo sezoniškumo visiems galioja bendros nepirkimo tendencijos, tai yra per visuotines šventes: Vasario 16, Jonines, Šv. Velykas, Mindaugo karūnavimo, Žolines ir t.t., kai yra išeiginių ne mažiau kaip 3 laisvos dienos. Taip pat yra taip vadinamas „juodas mėnuo“, tai nuo gruodžio vidurio iki sausio vidurio. Šiuo laikotarpiu dažniausiai niekas neperka jokio nekilnojamojo turto.

 

Skirtingi nekilnojamojo turto segmentai turi skirtingą sezoniškumą. Todėl šiek tiek detaliau apie juos.

 

Butai pirkimo sezoniškumai

 

Butai yra perkami praktiškai visus metus, tačiau, kaip ir kitos rūšies nekilnojamam turtui, ir jiems būdingas sezoniškumas. Reikia pažymėti, kad tai prekė, kuri turi mažiausią sezoniškumą ir jai neturi įtakos oras.

 

Sunkiausiai butus yra parduoti vasaros metu. Tuo metu yra parduodama labai mažai butų ir jų kainos vasaros metu yra apie 5% mažesnės.

 

Jeigu Jūs turite butą, kurį norite parduoti, geriausias laikas tai daryti yra tarp rugsėjo ir balandžio mėnesių. Išskyrus žiemos šventes, tuo laikotarpiu tai padaryti yra labai sunku.

Butų nuoma:

 

Norėdami gerai išnuomoti butą, turėtumėte nuomininkų paieškas pradėti nuo rugpjūčio pradžios ir iki rugsėjo 1 dienos turėsite nuomininkus, kurie mokės Jums didžiausią nuomos mokestį. Itin sunku išnuomoti butą vasaros viduryje ir gruodžio bei sausio mėnesiais, šiais laikotarpiais yra itin mažai asmenų, besidominčių šia NT rūšimi.

Sodybų ir sodų pardavimo sezonai:

 

Šios rūšies NT pardavimas itin priklauso nuo oro sąlygų. Jeigu tik blogas oras, toks turtas gali būti neparduotas ir sezono viduryje. Iš esmės šios rūšies NT geriausiai perkamas šiltuoju metu. Jeigu turime ypač ankstyvą pavasarį ar šiltą ir saulėtą rudenį- pirkimai prasideda anksčiau ir baigiasi vėliau.

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

SEKITE PASKUTINES NAUJIENAS

Sklypų pirkimo sezoniškumas:

 

Daugelis asmenų mano, kad sklypų ir sodybų pirkimo sezonai sutampa, tačiau ši nuomonė ne visai pasitvirtina.

Kadangi sklypus asmenys perka būsimo statinio statyboms, tai pirkimai tęsiasi ilgiau.

Sklypus geriausias laikas yra pirkti žiemos pradžioje, o parduoti ankstyvą pavasarį.

Žinodami turto pirkimo-pardavimo sezoniškumą, galite sutaupyti pirkdami arba gauti daugiau parduodami. Apžvalga daryta, remiantis populiariausio ir perkamiausio turto pardavimo rezultatais. Pateikta informacija yra rekomendacinio pobūdžio.

 

Informaciją paruošė

NT- ekspertas

Antanas Kudarauskas

UŽDUOTI KLAUSIMĄ

APIE MUS

KARŠČIAUSIOS NAUJIENOS

MES FACEBOOK

NT Patarimai

Patarimai nekilnojamojo turto pirkėjams, pardavėjams ir nuomotojams. Ką svarbu žinoti. Brokerio patarimai kaip sėkmingai įsigyti ar parduoti turtą.

Projektą sukūrė - Vilniaus Turtas

info@nt-patarimai.lt

+370-685-84631