TOP NAUJIENA

KLAUSIMAS - ATSAKYMAS

Ru

Kodėl statomi „PERKUN.....“?

Anksčiau, dar prieš nepriklausomybę, kai beveik visa žemė buvo valdiška, jos buvo labai, labai daug ir visiems užteko. Todėl tarp daugiabučių buvo dideli tarpai ir erdvūs kiemai, neskaitant senamiesčio zonų kur didelis užstatymo tankumas buvo būtinas SENOVĖJE gynybiniais sumetimais.

Atstumą tarp daugiabučių namų miestuose ribodavo tik komunikacijų „atvedimo“ kaštai, todėl šiek tiek taupant ant infrastruktūros, jie vis dėl to nebūdavo statomi vienas nuo kito per kilometrą, bet erdvės tikrai buvo ir buvo gerokai daugiau.

Kodėl tuomet tarybiniais laikais nedarė didelių automobilių parkavimo aikštelių prie namų?

Todėl, kad nebuvo numatyta ir niekas nesitikėjo, kad kažkada praėjus keliems dešimtmečiams po statybų pradžios paaiškės, kad po mašiną GALI turėti kiekvienas buto gyventojas. Anksčiau mašina buvo kažkas tokio neįtikėtino ir todėl niekas negalvojo, kad jų kada nors bus tiek daug ir bus toks poreikis, todėl dauguma „tarybinių“ laikų daugiabučių turi tikrai ERDVIUS kiemus ir niekingai mažas automobilių parkavimo aikštelės.

 

O kas yra šiais laikais? Kodėl statomi „PERKUN.....“

Šiuo metu ( pagal statistika) miestuose gyvena apie 55% viso pasaulio žmonių ir manoma, kad iki 2050m. miestuose gyvens apie 68% viso pasaulio žmonių.

Tai gi Jeigu paimti Lietuvą, tai turėtų visi miestai vidutiniškai dar „PAAUGTI“ apie 13% ir atitinkamai sumažėti gyventojų kaimo vietovėse. Tačiau didmiesčiai bus tie kurie auga greičiau ir “susiurbti” turėtų didelę dalį populiacijos kuri emigruos ir emigruoja į miestus.

Todėl didmiesčiuose yra „MILŽINIŠKA“ paklausa nuosavo būsto ir žmonės vis labiau palieka kaimus, rajonus, priemiesčius ir keliasi į miestus, todėl butai statomi ir kas mes vis daugiau ir greičiau.

Pagal šias tendencijas didmiesčiai turėtų „priaugti“ apie 13%, kas Vilniui sudarytų apie 71‘500 gyventojų.

Reikia pastebėti, kad atvažiuoja būtent tie asmenys kuriems reikia būsto ir kurie gali jį įsigyti: jauni specialistai;

 

Kas yra su žemės rinka šiai dienai?

Visa, ar bent dauguma žemės yra privati, o privatininkas nenori „pigiai“ parduoti savo sklypo dėl dviejų priežasčių:

1) Jis neturi konkurencijos- valstybės;

2) kuo daugiau gaus tuo geriau ir ilgiau galės iš gautų pinigų gyventi ateityje.

Kadangi pati valstybė, praktiškai nestato būsto ( kaip buvo anksčiau), tai nėra pakankamai konkurencijos būsto rinkoje ir todėl žemės kainos kyla.

Vystytojai savo ruoštu sumokėję po DAUG EURŲ už statyboms tinkamus sklypus – tarkim daugiabučiams, stengiasi užsidirbti iš projekto vystymo, tam ir egzistuoja verslas.

Todėl VERSLAS stato ir statys kuo toliau tuo tankiau ir statys taip tankiai kaip tik leidžia bendras tos teritorijos planas, o planai leidžia, nes jų kūrimą taip pat kažkiek įtakoja verslas.

Todėl tikėtis, kad ateityje už gerą kainą gyvensite ERDVIAI naujos statybos daugiabutyje arti miesto centro – tikrai neverta.

Parkavimas: Kadangi visuose vystomuose sklypuose, vystytojai turi įrengti ( priverstine tvarka) tam tikrą automobilių parkavimo vietų skaičių tai jie specialiai neįrenginėja didelių NEMOKAMŲ antžeminių aikštelių, nes tai nepadeda susigrąžinti jiems už sklypą išleistų pinigų, o taip pat ir reikia palikti vietos bendrosioms žaliosioms erdvėms.

 

Todėl jeigu jūs norite gyventi bute, jūs turite kelis pasirinkimus:

1) Gyventi naujos statybos daugiabutyje:

a) kuris yra arba labai tankiai sugrūstas su kitais,

b) arba gyventi erdviau ir mėgautis daugiau privatumo ir komforto, tačiau už gerokai didesnę kainą;

 

2) Gyventi SENOS statybos daugiabutyje ir:

a) Mėgautis didesniais kiemais ( neskaitant parkingo) ir vaizdais pro langus;

b) Ieškoti renovuoto daugiabučio

c) Patiems bandyti organizuoti seno daugiabučio kuriame gyvenate renovaciją;

Pastaba: Jeigu jau darysite renovaciją, turėkite omenyje, kad tai kad padeda sutaupyti daugiausiai pinigų, kainuoja beveik pigiausiai, t.y.

Daugiausiai šilumos nuostolių išeina per sienas ir stogą ( iki 80%), todėl jeigu jūs namo fasadą apšiltinsite ne 10 cm ( kaip dauguma) , o 20 cm, jums renovacija kainuos tik apie 20% brangiau, o sutaupysite, net iki 50% daugiau energijos, nei kad prie 10 cm apšildymo.

 

Išvada dėl daugiabučių:

- Miestai augs ir gyventojų skaičius juose didės;

- Užstatymas ir toliau bus tankus ir “dygs” nauji “PERKUNKIEMIAI”

- Senos statybos daugiabučiai, ypač tie kurie yra geroje lokacijoje ir renovuoti ateityje tik brangs;

- Parkavimo vietų didmiesčiuose stigs vis labiau, todėl tai yra dar viena iš NT investavimo krypčių;

 

Turite temų apie kurias norėtumėte sužinoti daugiau, rašykite ir gal būt Jūsų tema parašysime kitą kartą.

Pagalba visais pirkimo / pardavimo klausimais

vilniaus-turtas.lt

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

SEKITE PASKUTINES NAUJIENAS

APIE MUS

KARŠČIAUSIOS NAUJIENOS

MES FACEBOOK

NT Patarimai

Patarimai nekilnojamojo turto pirkėjams, pardavėjams ir nuomotojams. Ką svarbu žinoti. Brokerio patarimai kaip sėkmingai įsigyti ar parduoti turtą.

Projektą sukūrė - Vilniaus Turtas

info@nt-patarimai.lt

+370-685-84631