NAUJAUSI STRAIPSNIAI

SEKITE PASKUTINES NAUJIENAS

Dauguma nori butą išnuomoti GERAI, o žodis "GERAI" reiškia brangiai, aš su tuo sutikčiau tik DALINAI, kodėl?

 

Todėl kad gerai turtėtų susidėti iš kelių faktorių, tokių kaip:

1) buto išlaikymas jums turi "atnešti" kuo mažiau išlaidų ir jis neturi būti TUŠČIAS; ( BUTAS NETURI TAPTI PASYVU - NEŠANČIU NUOSTOLĮ);

2) nuomininkai turi būti tvarkingi, patikimi ir mokūs;

3) Nuomos pajamos turi būti kuo įmanomai didesnės;

4) Kuo mažiau patirti išlaidų butą išnuomojant- KOMISINIAI NT brokeriams ir kitos reklamos išlaidos ieškant nuomininkų;

5) Laikas per kurį surandamas nuomininkas;

6) laikotarpis kuriam naujas nuomininkas APSIGYVENA;

 

PAPRASTAI visi kurie nuomoja butą dažniausiai LABAI SUSIMĄSTO tik apie 2 punktus iš 6, ir LABAI daug rečiau pagalvoja apie 4 punktus, tai yra 2;3; 6; 4 punktai.

Tačiau absoliuti dauguma VISIŠKAI nesusimąsto apie VISUS punktus tuo pačiu metu, tarsi visa kita ir visai nesvarbus- bet svarbi visų šių punktų OPTIMALI, pabrėžiu OPTIMALI kombinacija.

Kodėl?

 

YRA ganėtinai nemažai BUTŲ savininkų ( NUOMOTOJŲ) kurie mąsto taip:

Aš geriau ilgiau paieškosiu nuomininko, bet jis paskui gyvens 5 metus, bus tvarkingas, labai daug mokės nuomos ir man "ATSIPIRKS" buto pastova.

 

Tikriausiai kai ką perskaičius tokią savininko mintį suėmė juokas, o kai kas susimąstė, o dar kai kas pažino šioje frazėje save.

NĖRA ir nebus jokių garantijų, kad tai kada nors išsipildys YPAČ jeigu JŪS jau 2 ar net 12 mėnesį ieškote nuomininko ir jis tas IŠSVAJOTASIS jūsų nuomininkas niekaip neatsiranda.

 

Siūlyčiau nesvajoti, o geriau PASKAIČIUOTI kad jums būtų aišku ką jūs prarandate DĖL tokių savo veiksmų.

Tarkime, LABAI, LABAI lengvai, be jokio NT BROKERIO ir be DIDELIŲ išlaidų reklamai Jūs savo butą galite išnuomoti už 250 Eur/mėn.

Tokiu atveju Jūsų metinės pajamos iš nuomos ( neatskaičiavus mokesčių) sudarytų: 12 x 250 = 3000 Eur

Šią sumą jūs gautumėte iškart ir be jokios prastovos, t.y. vieni nuomininkai nespėja išsikraustyti ( taip jau būna, nuomininkai keičiasi), o kiti jau trypia prie Jūsų nuomojamo buto slenksčio;

 

Tokiu atveju Jūs sutaupote:

- REKLAMAI ir NT brokeriui - mažiausiai 125 Eur;

- Prastova kainuoja, ir ŽIEMĄ KAINUOJA DAUG- ypač jeigu tai yra senos statybos butas su didelėmis eksploatacinėmis išlaidomis;

- SVARBIAUSIA - kiekviena "tuščia" diena yra nuostolis- NIEKADA to nepamirškite;

 

Kitas TIPINIS ir dažnas scenarijus ABSOLIUČIAI tos pačios situacijos:

 

Jūs NUSPRENDĖTE, kad viskas pabrango, reikia ir man pabranginti nuomą, nes dar pagal Jūsų įdėtą nuomos skelbimą jums paskambinęs NT brokeris jus įtikino, kad JŪSŲ butą jis gali išnuomoti ne už 250, o už 280 Eur, o jeigu pasiseks tai ir už visus 300 Eur/mėn.

Kas atsisakys "LENGVŲ" pinigų, jūs sutikote su ta mintimi, kad tai teisingas patarimas, brokerio paslaugų atsisakėte ir nusprendėte išnuomoti pats už 280 Eur/mėn. - nes jūs gi ne specialistas- ne NT brokeris.

Kas įvyksta, jeigu už 250 jūs išnuomotumėte iškart, t.y. TĄ PAČIĄ DIENĄ, tai dabar jau praėjo 2 savaitės ir jums paskambino tik 2 žmonės kurie apžiūrėję butą kažkur "dingo".

Diena po dienos, praėjo jau beveik mėnuo, o butas tuščias, bet jūs kadangi tiek jau pralaukėte ir "praradote" pinigus, rizikuojate ir "EINATE" toliau šiuo keliu.

PASKAMBINATE po mėnesio NT - BROKERIUI ir sakote: :Jūs sakėte, kad mano butą už 280 išnuomoti vieni juokai, o už 300 jeigu pasistengti, tai prašau imk ir išnuomok už 300 ir aš tau sumokėsiu."

Sudarote sutartį, sutariate, kad NT brokeriui sumokėsite pusę arba visą mėnesio įmoką ( sėkmės atveju ) ir jis ( brokeris) pradeda savo darbą.

Po savaitės ar dviejų brokeris intensyvios reklamos, jis skambina jums ir sako kad reikia numažinti kaina iki 280 Eur/mėn. nes neva jau ne sezonas ir pasikeitė nuomininkų lūkesčiai ar pasako dar ką nors kas jus įtikina ir jūs sutinkate.

 

Su sumažinta kaina BROKERIUI pavyksta išnuomoti butą 1 metams, kodėl metams, nes išnuomojo Jūsų butą labai "brangiai" ir nuomininkai supranta, kad gal šiek tiek permoka, todėl nenori sudaryti ilgesnės nuomos sutarties, nes paskui ieškos pigiau kitur ir progai pasitaikius išsikraustys;

 

Kas dabar įvyko, PASKAIČIUOKITE PATYS:

 

BUTAS prastovėjo 2 menėsiu, nes 1 menėsį nuomavote pats ( nepavyko) ir dar per 1 mėn išnuomavo NT brokeris.

Išnuomavote 12 mėn - ir gavote: 12 x 280 = 3'360 Eur/ metams

NT brokeriui sumokėjote: 140 ( jums pasisekė, tik 1/2 nuomos mėnesio) ir jums liko: 3'220 Eur - fantastiškas rezultatas, bet ar tikrai??????

Kodėl tai yra ne taip: nes skaičiuoti reikėtų ne nuo tos dienos kai išnuomavote, o nuo tos dienos kai butas atsilaisvino ir stovėjo tuščias, todėl gaunasi kad per tuos pačius metus, skaičiuojant nuo praeitų nuomininkų išsikėlimo jūs po 280 nuomojate ne 12 mėn. o tik 10- nes 2 bandėte išnuomoti, todėl nuomos pajamos per tą patį laikotarpį bus TIK 2800 Eur

 

BŪTENT čia visi savininkai ir apsiskaičiuoja: nes NIEKAS neskaičiuoja PRARASTO LAIKOTARPIO:

Praeiti nuomininkai "paliko" jūsų butą - rugpjūčio mėn 1d. ir už 250 Eur/mėn. tą pačią dieną įsikėlė kiti ( kad taip įvyktų reklamuoti reikėtų pradėti nuomą prieš savaitę iki išsikeliant nuomininkams);

O už 280 jums pavyko išnuomoti tik nuo spalio 1d.

 

TODĖL jeigu skaičiuoti pajamas už mokestinį LAIKOTARPĮ nuo vienų metų rugpjūčio 1d. iki kitų metų rugpjūčio 1d. jūs nuomodamas brangiau PRARANDATE PINIGUS.

 

KODĖL BRANGIAU dar yra blogiau - paanalizuokite:

- Jūs praradote 2 mėn per kuriuos kiti būtų jau jums sumokėję 500 Eur;

- Jūs patyrėte komunalines išlaidas, buto išlaikymo kaštus ir sumokėjote NT brokeriui - dar ne mažiau kaip 150 Eur;

 

BET SVARBIAUSIA:

- Nuomininkai kurie greitai ir PIGIAI išsinuomavo, jie labai vertina Jus ir Jūsų butą, nes žino, kad geriau nesuras ir darys viską kad kuo ilgiau čia pasilikti, kad kuo mažiau butą nudevėti.

Kai jiems išnuomavo butą BRANGIAI: Nuomininkai supranta, kad gal šiek tiek permoka, todėl ne taip tausoja butą ( visiškai prielaida- niekuo nepagrįsta), o SVARBIAUSIA, kad jie pirmai progai pasitaikius iškart "PABĖGS" kitur.

 

SĖKMINGŲ nuomos sandorių- visuomet į viską žiūrėkite OPTIMALIAI, o ne MAKSIMALIAI.

 

 

Informaciją parengė

 

Antanas Kudarauskas

NT Ekspertas

 

APIE MUS

KARŠČIAUSIOS NAUJIENOS

MES FACEBOOK

NT Patarimai

Patarimai nekilnojamojo turto pirkėjams, pardavėjams ir nuomotojams. Ką svarbu žinoti. Brokerio patarimai kaip sėkmingai įsigyti ar parduoti turtą.

Projektą sukūrė - Vilniaus Turtas

info@nt-patarimai.lt

+370-685-84631