TOP NAUJIENA

KLAUSIMAS - ATSAKYMAS

Ru

Ką daryti jeigu gavote avansą, o pirkėjas persigalvojo ir nebeperka?

Yra du būdai:

 

1) Pats paprasčiausias ir humaniškiausias - išsiskirti gražiuoju ir grąžinti įmokėtą sumą, tarp kitko tai yra labai populiarus būdas, nes lietuviai ganėtinai TAIKŪS ir labai dažnai susitaria išsiskirti gražiuoju.

2) Jeigu Jums tikrai reikalingi AVANSINIAI ( įmokėti ) pinigai ir jūs dėl tokių veiksmų patyrėte ar patirsite nuostolį, tuomet žinoma, kad reikia pinigus pasilikti.

 

Kaip TEISINGAI IR TVARKINGAI TAI padaryti ABSOLIUTI dauguma nežino ir dėl to nukenčia.

 

Jūsų veiksmai, norint TEISĖTAI pasilikti gautą avansinį mokestį ir taip SUSIMAŽINTI SAVO PATIRTAS IŠLAIDAS.

PVZ: Numatytas ( SUTARTAS) Sandoris pagal preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį 2016-09-30, tuomet Jums reikia atlikti šiuos veiksmus:

 

I) Užsakyti iki PRELIMINARIOJE sutartyje nurodytos datos, DU, PABRĖŽIU DU sandorio laikus pas NOTARĄ ir abu kartus ATVYKTI į užsakytu laiku pas NOTARĄ į SANDORĮ- bei GAUTI iš notaro RAŠTIŠKĄ patvirtinimą apie PIRKĖJO NEATVYKIMĄ į sandorį- fakto patvirtinimą ARBA raštišką notaro patvirtinimą apie pirkėjo atsisakymą pirkti, jeigu jis vis dėlto atvyktų pas notarą.

 

Kaip viskas daroma, detaliau:

 

a) Priduodate visus reikiamus sandoriui dokumentus pasirinktoje notarinėje kontoroje ir suderinate su notaru Jums ir jam priimtiną sandorio datą ir laiką.

Idealiausiai jeigu tas laikas būtų apie SAVAITĘ iki preliminarioje pirkimo-pardavimo sutartyje nurodytos datos tarkime 2016-09-23 kaip tarkim 14 val.

 

PASTABA: Kadangi bus DU sandoriai, REIKIA kad tarp sandorio datų būtų kaip minimus dviejų dienų pertrauka, kad spėtumėte TINKAMAI apie sandorio datą ir laiką informuoti pirkėją. Idealiausias yra savaitės terminas- kuris TEISIŠKAI laikomas protingu terminu.

 

KAIP REIKIA TINKAMAI INFORMUOTI PIRKĖJĄ:

Informuoti reikia visais įmanomais būdais RAŠTU ir išsaugoti to raštiško informavimo ĮRODYMUS:

 

PVZ: Registruotu laišku per PAŠTO tarnybą su įteikimu. Tokiu atveju BŪTINAI išsaugokite pašto perlaidos KVITĄ, tai svarbus dokumentas TEISMUI( jeigu toks būtų) ir elektroniniu paštu. Elektroniniu paštu geriausiai kelis kartus- ir išsisaugokite tuos laiškus.

 

Jūs viską padarėte teisingai, dabar, kai ateis ta diena mūsų pavyzdyje 2016-09-23 kaip tarkim 14 val. – Jūs turite būti pas NOTARĄ ir „atlaukti“ ne mažiau kaip 2 valandas PIRKĖJO, kurio JŪS jau senai žinote, kad NEBUS, bet vis tiek REIKIA ATLAUKTI- nieko čia nepadarysi, kad nesakytų, jog buvo, pavėlavo, o jūs jo nepalaukėte.

Toliau......

Jūs ATLAUKĖTE savo pirkėjo 2 val. Ir paprašote NOTARO, kad jis raštiškai patvirtintų ir išduotų Jums dokumentą, kuriame teigiama, kad PIRKĖJAS į sandorį neatvyko.

 

Tai dar ne viskas, tai dar tik pusė darbo, toliau viską tą patį, ABSOLIUČIAI VISKĄ TĄ PATĮ reikia pakartoti ir PASKUTINĘ ( nurodytą preliminarioje PIRKIMO-pardavimo sutartyje ) dieną, t.y. mūsų pavyzdyje 2016-09-30.

T.y. Jūs vėl priduodate visus dokumentus sandoriui, vėl tinkamai informuojate pirkėją, vėl jo laukiate su notaru suderintu laiku ir VĖL PASIIMATE iš NOTARO raštą apie pirkėjo NEATVYKIMĄ- nedalyvavimą sandoryje.

 

VISKAS, dabar ir TIK dabar jūs visiškai TEISĖTAI galite PASILIKTI SAU pagal preliminarią sutartį gautus pinigus – UŽSTATĄ.

 

Linkime jums sėkmingų sandorių ir kad viso šito nereikėtų.

 

Informaciją parengė

 

Antanas Kudarauskas

NT Ekspertas

 

Pagalba visais pirkimo / pardavimo klausimais

vilniaus-turtas.lt

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

SEKITE PASKUTINES NAUJIENAS

APIE MUS

KARŠČIAUSIOS NAUJIENOS

MES FACEBOOK

NT Patarimai

Patarimai nekilnojamojo turto pirkėjams, pardavėjams ir nuomotojams. Ką svarbu žinoti. Brokerio patarimai kaip sėkmingai įsigyti ar parduoti turtą.

Projektą sukūrė - Vilniaus Turtas

info@nt-patarimai.lt

+370-685-84631